acredita

Curs online interactiv cu mentori
Data de start: 15 aprilie, 2024

Locuri limitate

299€ / lună (1196€ preț total)

4 luni – 80 de ore – 5 ore / săptămână

luni – miercuri• online • 18:30 – 21:00

Dacă vrei să urmezi cursuri de web development – JavaScript online, acreditate și să fii un web developer de succes, trebuie să ai cunoștințe minime specifice dezvoltării de aplicații software (pentru detalii, consultă Curricula programului de Intro in IT), un nivel al limbii engleze la minimum B1, o atitudine proactivă și dorința de a vedea cât mai repede rezultatele muncii tale.

Alex Rus

Cu puțin înainte de finalizarea cursului, am reușit să mă angajez ca Software Developer. Întreg procesul de învățare a fost extraordinar și mă bucur că am avut ocazia să cunosc oameni atât de faini. Școala informală de IT face o treabă extraordinară! La bază, am studii în marketing, dar gândul de a începe o carieră în programare a apărut încă din primul an de facultate, deși am amânat decizia până la absolvirea ei. Dacă citești acest mesaj și nu știi dacă merită să faci reconversie profesională, am un mesaj pentru tine: nu este o călătorie ușoară, implică sacrificiu, dar ține minte: « work hard pays of ».

Alex Rus

Andreea Anti, absolvent Web Development

Andreea, absolvent curs Web Scoala informala de IT

În trecut am activat ca operator call-center. Astăzi sunt programator. M-am înscris la Școala informală de IT din dorința de a învăța de la persoane care cunosc cu adevărat realitățile din piața muncii. Și am reușit. Sfatul meu pentru tine? Spune „POT” și vei putea.

Andreea Anti
absolvent Web Development

Cum poți deveni cursant?

Completezi formularul

………………………………………..

Susții un quiz

………………………………………..

Participi la o discuție online

La ce joburi poți aplica după finalizarea cursului?

Cum poți realiza investiția în educația ta?

Primești 5% discount, dacă achiți cursul integral în momentul semnării contractului de studii

Îți oferim posibilitatea să plătești în tranșe lunare egale. Comision zero.

Înscrie-te împreună cu un prieten și aveți amândoi 5% discount din valoarea totală a cursului, chiar dacă plătiți în tranșe.

Tot ce trebuie să faceți este să menționați amândoi în formularul de înscriere, la secțiunea Cod de Reducere: „Mă înscriu împreună cu [numele complet al prietenului cu care te înscrii], ca să ne asigurăm că aplicăm discountul amândurora. E atât de simplu!

Discountul se aplică și dacă vă înscrieți la cursuri diferite.

Poți accesa Finanțarea StudyUP oferită de BCR Social Finance IFN. Fără garanții, venituri sau co-plătitor.

Ai flexibilitatea să achiți cursul în 5, 6, 8 sau 12 rate lunare fără dobândă, dacă te înscrii și faci plata online prin STAR Card de la Banca Transilvania, în perioada 19 februarie – 1 iulie 2024.

Cum înveți la Școala informală de IT?

• Vei ști să construiești partea de front-end a oricărei aplicații, folosind cele mai noi standarde.
  • Vei dobândi cunoștințe fundamentale de programare, care te vor ajuta în viitor să evoluezi într-un ritm alert, în orice limbaj de programare și pe orice platformă.
  • Vei învăța să creezi interfețe moderne, cu tehnologii de ultimă generație, cum ar fi SVG și Canvas.
  • Vei avea bazele necesare învățării unor librării și framework-uri, precum jQuery, ReactJS, AngularJS.
  • Vei putea deveni un programator entry-level cu șanse reale de angajare într-un domeniu unde cererea este mai mare decât oferta.

✓ Conexiune stabilă de Internet
✓ Laptop sau desktop
✓ Webcam
✓ Căști cu microfon
✓ Opțional: 2 monitoare (sau un monitor și un TV conectat prin cablu HDMI)

De ce să faci cursuri de web development la Școala informală de IT?

Urmând cursuri online de javascript, unul dintre cele mai populare limbaje web de astăzi, vei putea deveni un programator începător cu șanse reale de angajare într-un domeniu unde cererea este mai mare decât oferta. Cunoștințele fundamentale de programare pe care le vei dobândi la cursurile de web development te vor ajuta să evoluezi rapid în orice limbaj de programare și pe orice platformă.

🎙️ Ascultă povestea lui Sami, artistul care a renunțat la o carieră în muzică pentru web development.

Andreea, absolvent curs Web Scoala informala de IT

📖 Citește povestea Andreei, fost operator call center, și află cum a reușit să ajungă programator.

Mentorii de la care vei învăța

Alexandra Nap

Alin Grigorescu