Intro in IT

acredita

Curs online interactiv cu mentori
Data de start: 27 mai 2024

Locuri limitate

299€ / lună (598€ preț total)

2 luni • 40 ore • 5 ore / săptămână

luni și miercuri • online • 18:30 – 21:00

🎫 BONUS INCLUS: 2 x bilete Builder la Techsylvania 2024
(valoare totală: 278 €)

Cui se adresează cursul?

Cursul online de IT pentru începători se adresează celor insuficient familiarizați cu domeniul IT și are ca obiectiv acomodarea participanților cu conceptele generale ce le vor întâlni în mediul real specific acestuia. Subiectele abordate acoperă un spectru larg de tematici – de la coding la testare software, punând în permanență accentul pe caracterul practic al cursurilor.

Oana, absolvent Intro in IT

Absolvent curs Intro in IT Scoala informala de IT

Am venit dintr-un domeniu care nu are nicio legătură cu IT-ul: peisagistica. La Școala informală de IT am învățat să nu renunț. Mentorii care m-au pregătit și m-au evaluat în timpul cursului mi-au recomandat să merg mai departe în zona de back-end. Așa mi-am descoperit pasiunea.

Oana
absolvent Intro in IT

Cum poți deveni cursant?

Completezi formularul

………………………………………..

Susții un quiz

🎁 BONUS: Ai cadou 2 bilete Builder în valoare totală de 278 € la Techsylvania 2024, cea mai mare conferință de tehnologie și business din Sud-Estul Europei, dacă semnezi contractul de studii cu noi luna aceasta.

Acces la Techsylvania Center Stage

Acces la Techsylvania Impact Stage

Acces la Techsylvania Workshops Stage

Acces la Networking Area

Acces la B2B Matchmaking Area

Vezi Regulamentul Campaniei

Cum poți realiza investiția în educația ta?

Îți oferim posibilitatea să plătești în tranșe lunare egale. Comision zero.

Înscrie-te împreună cu un prieten și aveți amândoi 5% discount din valoarea totală a cursului, chiar dacă plătiți în tranșe.

Tot ce trebuie să faceți este să menționați amândoi în formularul de înscriere, la secțiunea Cod de Reducere: „Mă înscriu împreună cu [numele complet al prietenului cu care te înscrii], ca să ne asigurăm că aplicăm discountul amândurora. E atât de simplu!

Discountul se aplică și dacă vă înscrieți la cursuri diferite.

Poți accesa Finanțarea StudyUP oferită de BCR Social Finance IFN. Fără garanții, venituri sau co-plătitor.

Ai flexibilitatea să achiți cursul în 5, 6, 8 sau 12 rate lunare fără dobândă, dacă te înscrii și faci plata online prin STAR Card de la Banca Transilvania, în perioada 19 februarie – 1 iulie 2024.

Cum înveți la Școala informală de IT?

• Cum prinde viață o aplicație?
  • Abilitățile necesare pentru abordarea unei cariere în IT
  • Poți deveni un programator?
  • Sau poți fi un tester?
  • Descoperă-ți abilitățile, noi îți arătăm direcția potrivită pentru tine

✓ Conexiune stabilă de Internet
✓ Laptop sau desktop
✓ Webcam
✓ Căști cu microfon
✓ Opțional: 2 monitoare (sau un monitor și un TV conectat prin cablu HDMI)

De ce să alegi cursul nostru de Introducere în IT?

Programul Introducere în IT reprezintă baza pentru orice specializare ulterioară. La finalul cursului vei primi o recomandare personalizată legată de zona înspre care te poți îndrepta – development, respectiv testare software. Temele pe care le vei primi te vor ajuta să folosești cunoștințele teoretice acumulate, terminologia și structurile de bază ale instrumentelor și mediilor de lucru specifice web developmentului și testării de software.

🎙️ Ascultă povestea Adinei și află cum s-a schimbat viața ei, după ce a renunțat la banking pentru IT.

📖 Citește povestea lui Alex, fost inginer mecanic, astăzi Software Developer cu multă experiență.

Mentorii de la care vei învăța

Alexandra Nap

Ioana Blaga