Cursuri online IT pentru începători

Dacă nu ai studii anterioare sau experiență în domeniul IT, ai ajuns în locul potrivit

Te ajutăm să înveți totul de la zero prin cursuri IT începători și îți oferim un mediu de învățare ușor adaptabil chiar dacă ai un job. În școala unde poți fi ceea ce ești deja și să ajungi unde îți dorești, nu există catedra clasică și formalități.

Mai mult decât simple cursuri IT pentru începători: noi ținem pasul cu nevoile tale

Aducem în fața ta modele de reușită profesională, oameni care excelează în IT și te ajută să explorezi toate noțiunile de bază din domeniu prin cursuri IT începători online. Fiecare mentor de la Școala informală de IT este facilitator și coach. Îți oferă suportul de care ai nevoie pentru a învăța totul pas cu pas. Nu ești singur. Ghidat pas cu pas, înveți experimentând.

Când au loc aceste cursuri IT pentru începători?

Fie după-amiaza, după ora 18:00, fie în week-end

Care sunt documentele de care am nevoie pentru înscriere?

O copie / un scan / o poză a cărții de identitate. Va trebui să ne-o trimiți doar în momentul în care ai fost declarat Admis la unul dintre cursurile de IT pentru începători.

Dă click aici ca să vezi răspunsurile la cele mai frecvente întrebări

Intro in IT

2 luni • 40 ore • 5 ore / săpt

Excel – from Basic to Advanced

1 lună • 24 ore • 6 ore / săpt

Competențe Digitale - Google Workspace

2 luni • 40 ore • 5 ore / săpt

Cauți altceva?

Nu știi încă ce curs să alegi?

Înscrie-te la o sesiune online one-to-one
cu un Consultant de Carieră în IT.

Consiliere 100% gratuită!

Lasă-ne datele tale și te vom contacta pentru
a stabili ziua și ora sesiunii online de coaching.

Expertul HR cu experiență în IT te va ajuta să alegi cursul potrivit pentru tine, în acord cu backgroundul tău profesional și abilitățile cheie care te definesc.

Oana, absolvent Intro in IT

Am venit dintr-un domeniu care nu are nicio legătură cu IT-ul: peisagistica. La Școala informală de IT am învățat să nu renunț. Mentorii care m-au pregătit și m-au evaluat în timpul cursului mi-au recomandat să merg mai departe în zona de back-end. Așa mi-am descoperit pasiunea.

Absolvent curs Intro in IT Scoala informala de IT
    Oana
    absolvent Intro in IT

Cristian, absolvent Linux

Este un curs practic, foarte bine gândit pentru începători. Mentorul te ghidează la fiecare pas și exersezi tot ceea ce ți se predă. Poți întreba absolut orice, fără teama de a fi ridicol – ceea ce mi se pare un lucru extraordinar.

Generative AI
    Cristian
    absolvent Linux

David, absolvent Excel

Este cel mai complet curs de Excel de pe piață, la ora actuală. Atât pentru începători, cât și pentru cei care au mai lucrat cu acest soft, e cea mai bună alegere. Regret că am pierdut timpul cu tutoriale ce care mai mult m-au dezorientat, decât să mă ajute. Recomand acest curs!

Curs Excel Scoala informala de IT
    David