Software Testing

acredita

Curs online interactiv cu mentori
Data de start: 17 aprilie 2024

Locuri limitate

299€ / lună (1196€ preț total)

4 luni • 80 ore • 5 ore / săptămână

luni si miercuri • online • 18:30 – 21:00

🎫 BONUS INCLUS: 2 x bilete Builder la Techsylvania 2024
(valoare totală: 278 €)

Cui se adresează cursul online Software Tester?

Cursurile online de testare software se adresează celor care au cunoștințe de bază despre concepte specifice dezvoltării sau testării de aplicații software. De asemenea, viitorii testeri sunt buni analiști, orientați spre rezolvarea problemelor și, de preferință, au studii tehnice. Este obligatoriu să aibă un nivel al limbii engleze la minimum B1, atenție la detalii și o atitudine proactivă.

Mirela Jurju, absolvent Software Testing

Mirela, absolvent curs Intro in IT Scoala informala de IT

M-am angajat la Siemens după doar 3 luni de la absolvirea Școlii informale de IT. Informațiile pe care le-am primit în cadrul sesiunilor de curs m-au ajutat să fiu bine pregătită. Vom mai avea un absolvent în familie: fratele meu va deveni, la rândul lui, cursantul școlii.

Mirela Jurju

Simona Dulcianu, absolvent Software Testing

Absolvent curs de IT Scoala informala de IT

Astăzi lucrez ca Software Tester la Heaven Solutions. Faptul că am absolvit Școala informală de IT a fost o investiție în mine, care mi-a adus mult bine. Mentorii sunt extrem de implicați, răspund întotdeauna la întrebări și îți explică până înțelegi.

Simona Dulcianu

Ramona Dudau, absolvent Software Testing

Ramona, curs Software Testing Scoala informala de IT

Am reușit să mă angajez în industria IT, mai exact ca Junior Testing Engineer la UniCredit Services, după 7 luni. Recomand cursurile Școlii informale de IT celor care își doresc cu ADEVĂRAT să lucreze în IT și care au multă determinare, ambiție, perseverență și, bineînțeles, pasiune pentru tehnologie.

Ramona Dudau

Cum poți deveni cursant?

Completezi formularul

Susții un quiz

………………………………………..

Participi la o discuție online

………………………………………..

🎁 BONUS: Ai cadou 2 bilete Builder în valoare totală de 278 € la Techsylvania 2024, cea mai mare conferință de tehnologie și business din Sud-Estul Europei, dacă semnezi contractul de studii cu noi luna aceasta.

Acces la Techsylvania Center Stage

Acces la Techsylvania Impact Stage

Acces la Techsylvania Workshops Stage

Acces la Networking Area

Acces la B2B Matchmaking Area

Vezi Regulamentul Campaniei

Ce diplome și certificări obții la absolvire?

La absolvirea cu succes a acestui curs acreditat, vei obține un certificat emis de Ministerul Educației, Ministerul Muncii și Solidarității Sociale,  însoțit de suplimentul descriptiv care atestă competențele dobândite.

Certificatul este recunoscut de angajatori, fără a fi necesar să deții o diplomă de licență în domeniul IT. Nu are termen de valabilitate.

În plus, vei primi un certificat de participare emis de către EI (Educație Informală SA), care atestă faptul că ai învățat la Școala informală de IT, de 10 ani lider în educația alternativă din România și partener de încredere al companiilor angajatoare. Peste 80% dintre absolvenții noștri deja lucrează în IT.

Acest curs acreditat îți asigură calificarea în domeniul IT, pentru a accelera procesul de obținere a unui job sau a-ți deschide o companie proprie.

Tip curs: Specializare
COR: 351201
Ocupația: Programator ajutor

Tot noi te ajutăm să îți redactezi CV-ul, să ai primul proiect finalizat pentru portofoliu și îți asigurăm pregătirea pentru interviurile de angajare.

La ce joburi poți aplica după finalizarea cursului?

Cum poți realiza investiția în educația ta?

Îți oferim posibilitatea să plătești în tranșe lunare egale. Comision zero.

Înscrie-te împreună cu un prieten și aveți amândoi 5% discount din valoarea totală a cursului, chiar dacă plătiți în tranșe.

Tot ce trebuie să faceți este să menționați amândoi în formularul de înscriere, la secțiunea Cod de Reducere: „Mă înscriu împreună cu [numele complet al prietenului cu care te înscrii], ca să ne asigurăm că aplicăm discountul amândurora. E atât de simplu!

Discountul se aplică și dacă vă înscrieți la cursuri diferite.

Poți accesa Finanțarea StudyUP oferită de BCR Social Finance IFN. Fără garanții, venituri sau co-plătitor.

Ai flexibilitatea să achiți cursul în 5, 6, 8 sau 12 rate lunare fără dobândă, dacă te înscrii și faci plata online prin STAR Card de la Banca Transilvania, în perioada 19 februarie – 1 iulie 2024.

Cum înveți la Școala informală de IT?

• Vei avea ocazia să înveți direct de la practicieni din domeniu.
  • Noțiunile predate și aplicate practic la curs sunt ancorate în realitatea actuală a firmelor IT.
  • Îți vei însuși un set de bune practici care te vor ajuta să performezi cu succes în domeniul testării.
  • Vei întelege cum trebuie să abordezi orice activitate de testare.

✓ Conexiune stabilă de Internet
✓ Laptop sau desktop
✓ Webcam
✓ Căști cu microfon
✓ Opțional: 2 monitoare (sau un monitor și un TV conectat prin cablu HDMI)

De ce au ales peste 1000 absolvenți cursul de Software Testing de la Școala informală de IT?

Vei avea ocazia să înveți direct de la practicieni din domeniu. Noțiunile predate și aplicate practic la curs sunt ancorate în realitatea actuală a firmelor IT. Îți vei însuși un set de bune practici care te vor ajuta să performezi cu succes în domeniul testării. Vei întelege cum trebuie să abordezi orice activitate de testare.

🎙️ Ascultă povestea Lianei, fost kinetoterapeut, astăzi mentor pentru noi generații de software testeri.

📖 Citește povestea Irinei, fost organizator de evenimente, și află cum a reușit să ajungă software tester.

Mentorii de la care vei învăța

Claudia Lonean

Lucian Rusan