#4. Ioana – Mentor care schimbă vieți

Veștile și poveștile de azi vin de la Ioana Blaga, unul dintre oamenii speciali care schimbă viețile cursanților. Cum ai descrie un mentor de la Școala informală de IT? Exact așa, ca pe Ioana: un om care dă mai departe nu doar experiență, ci și curaj, ambiție, multă încredere. Descoperă, până la finalul podcastului, ce mesaj are pentru tine.

Vreau să cred despre mine că sunt mentorul care e aproape de cursanți. E aspectul la care muncesc întotdeauna: să-i înțeleg și să-i ajut, și să simtă că sunt acolo, dacă nu au înțeles și vor mai multe explicații, dacă vor suport când merg la interviu, să știe că sunt acolo”.

Credem că ți-ar plăcea și:

#10. Roxana, azi Team Lead în IT

#10. Roxana, azi Team Lead în IT

IT-ul nu este doar o lume a bărbaților, demonstrează podcastul de azi. Roxana Bot arată cum se declină succesul la feminin și spune povestea unei femei puternice și cu viziune,  azi Team Lead într-o cunoscută firmă de IT. Povestea ei! A absolvit Software Testing și...