#16. Mihai, mentor Python Development

🎧 Veștile și poveștile de azi vin de la Mihai Vladu, mentor Python Development. Ascultă acest episod și descoperă de ce Mihai se prezintă ca fiind mentor, și nu profesor, și cum te poate ajuta să obții primul tău job în IT. La doar 28 de ani are un palmares impresionant de reușite, din care nu lipsesc generațiile de programatori pe care le-a format deja aici, la Școala informală de IT.

„Am avut cursanți care lucrau în marketing, în publicitate. Am avut cursanți care au fost artiști. Dar am avut și cursanți care dărâmau clădiri vechi înainte de a se hotărî să înceapă o carieră în IT”.

 

Credem că ți-ar plăcea și:

#15. De la muzică la IT: poVestea lui Sami

#15. De la muzică la IT: poVestea lui Sami

🎧 Veștile și poveștile de azi vin de la absolventul Sami Mohammed. A avut o carieră în muzică, a studiat bioinginerie, dar a renunțat la toate pentru visul din copilărie: acela de a lucra în IT. Ascultă acest episod și află ce l-a determinat să se înscrie la...