#14. Sergiu, mentor cu +14 ani de experiență

🎧 Veștile și poveștile de azi vin de la Sergiu Boboc, mentor cu +14 ani de experiență în Web Development. Ascultă acest episod și descoperă de ce ai nevoie de un mentor atunci când începi să înveți programare și cum te poate el ajuta să îți îndeplinești visul. Sergiu a început să creeze programe de training pentru studenți, chiar de la primul său job în IT.

„Școala informală de IT este locul unde și eu mi-aș fi dorit să încep să învăț programarea, dacă exista așa ceva când eram mai tânăr”.

 

Credem că ți-ar plăcea și:

#16. Mihai, mentor Python Development

#16. Mihai, mentor Python Development

🎧 Veștile și poveștile de azi vin de la Mihai Vladu, mentor Python Development. Ascultă acest episod și descoperă de ce Mihai se prezintă ca fiind mentor, și nu profesor, și cum te poate ajuta să obții primul tău job în IT. La doar 28 de ani are un palmares...

#15. De la muzică la IT: poVestea lui Sami

#15. De la muzică la IT: poVestea lui Sami

🎧 Veștile și poveștile de azi vin de la absolventul Sami Mohammed. A avut o carieră în muzică, a studiat bioinginerie, dar a renunțat la toate pentru visul din copilărie: acela de a lucra în IT. Ascultă acest episod și află ce l-a determinat să se înscrie la...