#13. Irina, mentor Intro in IT & .NET Development

🎧 Veștile și poveștile de azi vin de la Irina Scurtu, mentor la cursurile de Intro in IT & .NET Development. Ascultă acest episod și descoperă cum poți să înveți și tu IT de la zero, mentorat pas cu pas. Irina este Microsoft MVP for Developer Technologies, Software Architect & speaker internațional, dar și unul dintre oamenii care formează noi generații de programatori la Școala informală de IT.

„Este și o victorie personală, de fiecare dată când un absolvent îmi spune că s-a angajat în IT”.

 

Credem că ți-ar plăcea și:

#10. Roxana, azi Team Lead în IT

#10. Roxana, azi Team Lead în IT

IT-ul nu este doar o lume a bărbaților, demonstrează podcastul de azi. Roxana Bot arată cum se declină succesul la feminin și spune povestea unei femei puternice și cu viziune,  azi Team Lead într-o cunoscută firmă de IT. Povestea ei! A absolvit Software Testing și...