Scrum Master & Leadership

Curs online interactiv cu mentori
Data de start: 28 mai 2024

Locuri limitate

299€ / lună  (598€ preț total)

2 luni • 40 ore • 5 ore / săptămână

marți și joi • online • 18:30 – 21:00

Cui se adresează cursul Scrum Master & Leadership?

Cursul online Scrum Master & Leadership se adresează atât persoanelor care își doresc un rol de conducere în IT, cât și celor care deja coordonează o echipă și vor să își îmbunătățească skill-urile de leadership sau vor să obțină certificarea cu recunoaștere internațională –  Professional SCRUM Master 1.

Dacă ești în căutarea unui program eficient de învățare, unde să fii mentorat direct de către un Scrum Master cu experiență, ai ajuns în locul potrivit. Nu sunt necesare cunoștințe anterioare, dar un nivel al limbii engleze minimum B1 este obligatoriu.

Cum poți deveni cursant?

Completezi formularul

………………………………………..

Susții un quiz

………………………………………..

Participi la o discuție online

La ce joburi poți aplica după finalizarea cursului Scrum Master & Leadership?

Cum poți realiza investiția în educația ta?

Primești 5% discount, dacă achiți cursul integral în momentul semnării contractului de studii

Îți oferim flexibilitatea să plătești în tranșe lunare egale. Comision zero.

Înscrie-te împreună cu un prieten și aveți amândoi 5% discount din valoarea totală a cursului, chiar dacă plătiți în tranșe.

Tot ce trebuie să faceți este să menționați amândoi în formularul de înscriere, la secțiunea Cod de Reducere: „Mă înscriu împreună cu [numele complet al prietenului cu care te înscrii], ca să ne asigurăm că aplicăm discountul amândurora. E atât de simplu!

Discountul se aplică și dacă vă înscrieți la cursuri diferite.

Poți accesa Finanțarea StudyUP oferită de BCR Social Finance IFN. Fără garanții, venituri sau co-plătitor.

Ai flexibilitatea să achiți cursul în 5, 6, 8 sau 12 rate lunare fără dobândă, dacă te înscrii și faci plata online prin STAR Card de la Banca Transilvania, în perioada 19 februarie – 1 iulie 2024.

Cum înveți la Școala informală de IT?

• Metodologii de management și procese de lucru în IT, precum și tehnici de planificare și de gestionare a proiectelor.
  • Metode practice prin care poți deveni un agent de schimbare al comportamentelor, al obiceiurilor și al mindsetului din echipe și din comunități.
  • Tehnici de coordonare a echipelor, testate și validate în companii de toate dimensiunile.
  • Skill-uri noi, abilități esențiale pentru un lider bun: de facilitare, coaching, motivare, comunicare etc.
  • Prima parte a cursului se adresează rolului de Scrum Master și este axată pe obținerea certificării, în timp ce a doua parte pune accent pe dezvoltarea abilităților de lider, indiferent de rol: Scrum Master, People Manager, Project Manager ș.a.m.d..

✓ Conexiune stabilă de Internet
✓ Laptop sau desktop
✓ Webcam
✓ Căști cu microfon
✓ Opțional: 2 monitoare (sau un monitor și un TV conectat prin cablu HDMI)

De ce să alegi cursul nostru de Scrum Master & Leadership?

• Pentru că nu vei primi doar teoria necesară pentru a obține certificarea PSM1, ci vei participa la o multitudine de exerciții practice, prin care acumulezi cunoștințe aplicabile.
  • Pentru că vei învăța direct de la un Scrum Master cu experiență în coordonarea echipelor și vei primi feedback individual, personalizat.
  • Pentru că nu ai nevoie de cunoștințe anterioare pentru a urma acest curs, ci vei primi o serie de teste ajutătoare, pentru a-ți identifica stilul de conducere, stilul conflictual, factorii motivaționali, diferite limitări etc.
  • Pentru că folosim jocurile, prezentările interactive, activitățile în echipă și testele de autocunoaștere în mediu de lucru ca modalități de predare.
  • Pentru că acest curs de leadership și management îți poate fi de ajutor și pentru a aduce schimbări pozitive în comunitățile din care faci parte.

Mentorii de la care vei învăța

Lavinia Bodriug

Roxana Pascal