Absolvenții Școlii Informale de IT au adus entuziasm la BergComputers

BergComputers: „Absolvenții Școlii Informale de IT au adus entuziasmul la noi în birou”

BergComputers: „Absolvenții Școlii Informale de IT au adus entuziasmul la noi în birou”

„Școala Informală de IT oferă cursuri de Inițiere în IT, Software Testing, Java Development și .NET Web Development, folosind metode de predare practice, cu un grad înalt de aplicabilitate. Fiind bine ancorați în comunitatea de IT din Timișoara, noi le-am susținut activitățile.

Știați că doi dintre colegii noștri actuali, Cătălin și Mircea, absolvenți ai Școlii Informale de IT (ai claselor de programare și testare), au devenit povești de succes în firma noastră?

Vizita cursanților la sediul nostru a devenit deja o tradiție, iar săptămâna aceasta i-am primit cu entuziasm pe absolvenții de la modulele de Java și QA, care tocmai au absolvit cursurile la Timișoara”.

Citește întreg articolul publicat de BergComputers